Profesjonalne narzędzia już w naszym posiadaniu

Nowoczesne technologie nie zawsze są w stanie zastąpić
szerzej rozumianą pracę fizyczną i umysłową.
Często, aby dany projekt spełniał nasze założone oczekiwania potrzebujemy włożenia w niego czegoś więcej, niż wpakowania paru śrubek przez maszynę na taśmie produkcyjnej.
 
Nasz zespół większość czynności przy bolidzie wykonuje przy pomocy własnych rąk, w których często widnieją profesjonalne narzędzia. Podobną wizję kształtowania swoich projektów, a następnie ich rozwoju podziela z nami przedstawicielstwo handlowe Agentools, które niezmiennie już od roku dostarcza narzędzia naszym mechanikom.
 
Na tym etapie jest to o tyle ważne, że do zbliżających się dla nas zawodów zostało już tylko parę dni.
 
Dziękujemy za wsparcie. To również dzięki Wam jesteśmy w stanie dzielić swoją pasję z innymi i pokazywać jej efekty na arenie międzynarodowej.
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy.
 
Na zawody w Wielkiej Brytanii wyruszamy już jutro. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na:
 
 
Snapchat: s_automotive

Ładujemy akumulatory

Jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym wyzwaniem jakie stoi przed współczesną motoryzacją jest niewątpliwie temat samochodów z napędem elektrycznym.
Czas ładowania, zasięg, wszystkie te dylematy związanie są bezsprzecznie z rodzajem oraz pojemnością danego akumulatora.

Póki co, nas, jako zespół interesują kwestie nie tyle co konwencjonalne, ale dające nam przede wszystkim poczucie frajdy, zabawy, jak również samorealizacji.

Jednak nie możemy zapominać, że źródła energii elektrycznej prądu stałego są dla nas niezbędne. Podmiotem, który dostarcza nam nowe akumulatory oraz nieodzowne składowe w postaci prostowników jest
firma Exide Technologies. Kładzie bowiem ona duży nacisk na postrzeganie innowacji jako kluczowego elementu strategii firmy.

Chwała Wam za to 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy.

Póki co, my szykujemy się i ładujemy swoje akumulatory na następną batalię, która czeka nas w najbliższym czasie. Zawody na torze Silverstonejuż w przyszły czwartek.

Trzymajcie kciuki.
Team Silesia Automotive 

Kolejny sezon współpracy z firmą NGK Spark Plug Europe GmbH

Podstawowe elementy zawsze są częścią większej całości, ba, z reguły właśnie te najmniejsze segmenty są niezbędne, aby nasz bolid
funkcjonował w należyty sposób.

Skala mikroelementów w naszej jednostce wyścigowej często wymaga napraw oraz wymian.
Nasz bolid pomimo odpowiedniej opieki i dachu nad głową nie rozpędzi swoich kół bez poprawnie funkcjonującego układu zapłonowego.
Firmą, która od kilku lat pomaga nam tknąć w niego „iskrę” (w przenośni i dosłownie), dającą niezbędną energię nam oraz samemu pojazdowi jest NGK Spark Plug Europe GmbH.

Dziękujemy w imieniu swoim oraz bolidu za wszystkie cewki, świece oraz sondy lambda jakie nam dostarczyliście 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy.

Nieco ochłody

Każdy z nas otacza się gronem ludzi, którym ufa.
Nie ma wątpliwości, że najbardziej zależy nam na tych, którzy
nie podcinają skrzydeł (w naszym przypadku kół), a wręcz odwrotnie – wspierają i umacniają nasze nawet najbardziej odległe plany.
Firma FHU Chłodnictwo Grabowski po raz kolejny dostarczyła nam niezbędny wentylator, co w te gorące lipcowe dni pozwoliło naszemu bolidowi nieco dychnąć i zaczerpnąć niezbędnej energii przed zbliżającymi się zawodami na torze Silverstone.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, a więcej informacji o firmie znajdziecie, klikając w poniższy link:

reftransport.com

II Ogólnopolskie Warsztaty Formula Student 2017 już we wrześniu!

Chcecie zobaczyć prawie wszystkie polskie zespoły klasy Formula Student, ich bolidy i kierowców w akcji? Poczuć zapach paliwa, usłyszeć ryk silników, poczuć nutę rywalizacji przeplataną przyjazną atmosferą? I to wszystko w jednym miejscu? Już we wrześniu będziecie mieli taką okazję!

Zapraszamy Was 17 września na II Ogólnopolskie Warsztaty Formuła Student 2017. Gdzie takie atrakcje? A w Akademii Kierowcy ODTJ w Międzychodzie.

Warsztaty przeprowadzi Wyścigowy Mistrz Polski Zbigniew Szwagierczak, z którym nie raz mieliśmy okazję rozmawiać i współpracować (m.in. w ubiegłym roku podczas pierwszej edycji warsztatów).

A co ciekawego znajdziecie w harmonogramie imprezy? M.in. prezentacje bolidów, rozgrywki między uczestnikami, konkursy, atrakcje, nagrody.

Panie i Panowie miło nam też ogłosić, że gościem specjalnym eventu będzie [werble i fanfary] polski kierowca wyścigowy Kuba Giermaziak 

My doczekać się już nie możemy, dni do warsztatów odliczamy. A Wy? Wpadacie? Jedno jest pewne – BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! 

Już 26.06.2017 Chachor na wystawie podyplomowej ASP

Nie od dziś wiadomo, że wizerunek ma ogromną rolę w świecie…
O naszej działalności mówi się w wielu poważnych mediach. Możemy dobrze się zaprezentować, gdyż sporo uwagi poświęciliśmy właśnie własnemu wizerunkowi, w którego kreacji poprzez zaprojektowanie poszycia i nowego logo pomógł Marek Kasperek – prowadzi on działalność na tym polu pod marką Madeka – Design for Humans.

Już jutro o godzinie 18:00 w Rondzie Sztuki (obok Spodka) odbędzie się wystawa podyplomowa ASP, na której pokazany zostanie nasz bolid. Serdecznie zapraszamy!