O nas

Formula Student

Interdyscyplinarny projekt o międzynarodowym charakterze. Ma na celu rozwój przyszłych inżynierów oraz menedżerów. Zespoły oceniane są na różnych płaszczyznach. Oprócz konkurencji dynamicznych, pod uwagę brane są także umiejętności prezentacji i tworzenia biznesplanu, przygotowanie projektu bolidu oraz jego kosztorysu wraz z uzasadnieniem wykorzystywanych przy budowie technologii i zasobów.

Silesia Automotive

Studenckie Koło Naukowe działające na Wydziale Transportu  Politechniki Śląskiej w Katowicach. Naszym głównym celem jest budowa pojazdów wyścigowych klasy Formula Student oraz starty w międzynarodowych zawodach, które odbywają się na torach Formuły 1 m.in. w Anglii, na Węgrzech, w Niemczech oraz we Włoszech.

W skład teamu wchodzi 20 studentów z różnych wydziałów Politechniki Śląskiej. Prace prowadzone są w sekcjach, które są odpowiedzialne za poszczególne podzespoły pojazdu.

Wszelkie prace prowadzone przy naszych bolidach przeprowadzane są pod okiem naukowców naszego wydziału, natomiast projekty, które są naszym wspólnym dziełem zawierają szereg wartościowych rozwiązań technicznych oraz inżynierskich.

Oprócz budowy pojazdu zgodnego ze specyfikacją zawartą w regulaminie, naszym celem jest również budowanie relacji z przedstawicielami przemysłu motoryzacyjnego, a także nawiązywanie współpracy z wszelkimi przedsiębiorstwami angażującymi się w ambitne przedsięwzięcia. Chcemy, aby efektem naszej pracy był nie tylko pojazd gotowy do startów, ale również nasz osobisty rozwój oraz rozwój kreatywnej myśli technicznej w Polsce.

Nasze pojazdy

WT-01 (2011-2015)

ZAWODY:

22-25.08.2015 – Formula Student Hungary, Győr

22-25.07.2016 – Formula SAE Italy, Varano de’ Melegari

WT-02 „Chachor” (2016)

ZAWODY:

8-11.12.2016 SAE Australasia, Melbourne